Parashikimi i motit për ditën e sotme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër, ditë e diele.

Sipas njoftimit, theksohet se do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

“Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius”, theksohet në njoftimin e IHMK-së.

Gjithashtu, instituti njofton se do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s.

The post Parashikimi i motit për ditën e sotme në Kosovë appeared first on Korrespodenti.

admin: