Film

​Veseli kërkon më shumë teste për të luftuar përhapjen e koronavirusit

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka kërkuar që të ketë sa më shumë testime për…

Haradinaj lajmërohet nga bjeshkët e Moknës

Ramush Haradinaj Ramush Haradinaj vazhdon traditën që të ditët e vikendit t’i kalojë duke ecur…

Kirurgët rrihen mes vete në sallën e operacionit, në QKUK

Një përleshje fizike ka ndodhur ditën e sotme në Klinikën e Kardiokirurgjisë në QKUK. Dyshohet…

Naim Rashiti propozon “formulën” për arritjen e marrëveshjes VV-LDK

LDKNaim RashitiVV! Naim Rashiti nga Grupi Ballkanik për Politika, tha se dy partitë, Lëvizja Vetëvendosje…

Sveçla: Nëse s’arrijmë marrëveshje me LDK-në, opsion është edhe qeveria e pakicave

Lëvizja Vetëvendosje është në pritje totale të përgjigjes së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Por, nëse…

Çka do të ndodhë me buxhetin

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, mund të gjejnë mënyra për ta miratuar buxhetin për vitin…

Hyseni: VV të dalë me qëndrim të prerë për marrëveshjen, sharlatanat e saj nuk i marrim seriozisht!

LDKSkender HyseniVV! Lidhja Demokratike e Kosovës nuk sheh vullnet dhe guxim politik tek Lëvizja Vetëvendosje…

Në 99% të institucioneve në Maqedoninë e Veriut nuk zbatohet “Ligji për gjuhën shqipe”

Nga pyetësorët anketues të dërguar në 641 institucione, 99 përqind e përgjigjeve thonë se dygjuhësia…

Kryetarja e LSI: Ky është Edi Rama, paditi luftëtarin e UÇK-së në ditën e masakrës së Reçakut

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka komentuar padinë e kryeministrit Edi Rama…

OKB thirrje për riatdhesimin e fëmijëve të xhihadistëve të huaj në Siri

Hetuesit e OKB-së u bënë thirrje sot shteteve që të riatdhesojnë fëmijët e xhihadistëve të…