Supë nga panxhari dhe molla me selino

Perimet pastroni dhe pritni në pjesë paksa të mëdha, nxeheni vajin, shtoni perime dhe qimonin, përzieni, qitni ujin e nxehtë, mbulojeni me kapak dhe zieni derisa perimet të zbuten.

Para përfundimit të zierjes shtoni pjesët e prera të mollës së prerë (të paqëruar), tenxheren hiqeni nga zjarri dhe përzieni me mikser, shtoni ujin e mbetur dhe qitni supës djathin, rrikën, kripën dhe piperin.

Shërbejeni në një mënyrë paksa të veçantë në gota apo në mënyrë klasike.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *