Shpend Ahmeti përplaset keq me asamblistin e Vetëvendosjes

Loading...

Gjatë mbledhjës së jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal të Prishtinës e cila po mbahet sot për ndërtimet në liqenin e Badovcit, kryetari i komunës, Shpend Ahmeti është përplasur me asambleistin e VV-së, Egzon Azemin.

Ahmeti i ka thënë Azemit se është vetëm një aktivist dhe se “nuk jam i interesuar t’i dëgjojë pallavret e tua”.

“Kanalizimi i fshatrave përreth Badovcit është derdh në këtë liqen. Deri në vitin 2016 as nuk ta kom ni zanin ty Egzon Azemi. Ti je vetëm aktivist i vikendit për mbrojtjen e mjedisit. Nuk jam i interesuar t’i dëgjojë pallavret e tua’’, i është drejtuar Ahmeti asambleistit të VV-së.

Ndërkohë Azemi ia bëri të ditur Ahmetit që ai është asambleist që nga viti 2017.

The post Shpend Ahmeti përplaset keq me asamblistin e Vetëvendosjes appeared first on Korrespodenti.

Loading...
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *