Zyrtari i PDK’së ironizon me Kurtin e Konjufcën: Le të enden në aeroport, tash munden me taku veç diasporën në Munih

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është nisur sot për në Mynih ku do të merr pjesë në Konferencën e Sigurisë atje.

Por, diçka që është raportuar dhe fotografuar nga qytetarët e Kosovës është se Kurti nuk ka kaluar nga zona VIP për të ju shmangur kontrolleve.

Për këtë, ka ironizuar zyrtari i PDK-së, Bujar Cakolli, duke nënkuptuar se kjo është ‘budallaki’.

“Budallakia nuk ka skej. Këta dy tipat hala tu u end nëpër aeroport, a knej Presidenti me Grenellin veç e kryjtën takimin. Tash mujn veç me shku me taku pak diasporën në Munih, edhe me ju kallzu qysh i kanë mashtru me premtime elektorale!”, shkruan ai.

The post Zyrtari i PDK’së ironizon me Kurtin e Konjufcën: Le të enden në aeroport, tash munden me taku veç diasporën në Munih appeared first on Korrespodenti.

admin: