Month: March 2020

“Nuk u koordinova me Thaçin për gjendjen e jashtëzakonshme”

Kryetari i Lidhjes Demoratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se nuk është koordinuar me presidentin…

Haradinaj kundër zgjedhjeve të parakohshme

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka hedhur poshtë mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme,…

Qeveria e Spanjës jep 15 milionë euro ndihmë për mediat vendëse

Qeveria e Spanjës ka vendosur që të akordojë një ndihmë prej 15 milionë eurosh për…

Pandemia e koronavirusit shkakton 40,636 viktima dhe prek 823,479 persona në gjithë botën

Ritmet e përhapjes së pandemisë së Covid-19 vijojnë të jenë të shpejta. Brenda pak orësh…

“Paralajmërimi” i Kurtit: Po mos të ishte koronavirusi, më 25 mars në Prishtinë do të ndodhte protesta më e madhe ndonjëherë në Kosovë

Lideri i Lëvzijes Vetëvendosje, Albin Kurti ka theksuar se sikur më 25 mars të mos…

Tahiri: Një super kriminel nuk mund të qëndrojë në zyrën e kryeministrit

Ish-ministri i Drejtësisë dhe zyrtari i PDK-së, Abelard Tahiri thotë se Albin Kurti duhet të…

Edhe vajza italiane nga Klina shërohet nga koronavirusi

Pesë prej tyre janë shëruar sot plotësisht dhe janë liruar nga Klinika Infektive. Një prej…

Kurti për Grenellin: Besoj që më njohin amerikanët, pajtohemi shumë, por jo për gjithçka

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti sonte në ‘Desku’ ka përsëritur se ambasadorit amerikan, Richard Grenell…

Tesla do ofrojë ventilatorë frymëmarrjeje falas për të gjitha spitalet e botës

Kompania prodhuese e makinave, ‘Tesla’, nën udhëheqjen e inxhinierit Elon Musk, do të ofrojë ventilatorë…

Një shkencëtare paralajmëron se “spërkalat e koronavirusit” mund të mbërrijnë deri në 8 metra

Udhëzimi i distancës sociale për të qëndruar 1 metër larg nga të tjerët, mund të…