Month: June 2020

Kaq i ëmbël është bërë djali i Milotit e Belkizit, prindërit do t’iu ‘shkrijnë’ me foton e tij të fundit

Lojtari shumë i njohur kosovar, Milot Rashica u bë baba për herë të parë. Ai…

“Në Shqipëri po manipulohet numri i viktimave dhe infektimeve nga Covid-19“

Ish-kryeministri Sali Berisha në “Tempora”, hodhi akuza të rënda kundrejt qeverisë, duke thënë se po…

Një motër si Engji, kështu e uron vëllain për ditëlindje

Engjëllusha Salihu është këngëtarja shumë e dashur kosovare e që njihet ndryshe edhe me emrin…

Roberti publikon foton që askush nuk e priste, do ta bëj Norën të ‘ҫmendet’

Robert Berisha është këngëtar e muzikant shumë i njohur. Ai vazhdon të sjellë këngë të…

Edhe 2 viktima nga Covid-19, shkon në 51 numri i vdekjeve

Dy vdekje të reja janë regjistruar në raportin e ri të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë…

U martua 24 vite më parë, tani kjo nuse është ndër këngëtaret më të njohura në vend

Sot feston përvjetorin e 24-të martesës. Bëhet fjalë për këngëtaren shumë të njohur kosovare, Afërdita…

IKSHPK vjen me një njoftim të rëndësishëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot kanë rezultuar pozitiv 79…

Learta me urimin më të veçantë për kunatin e saj

Learta Jakupi është një prej emrave më të përfolur në publik. Si gjithmonë janë paraqitjet…

Prindërit e Leartës festojnë 29-të vjetorin e martesës, shikoni kë e ftuan në festë

Drita Jakupi është nëna e Leartës, e cila tashmë është shumë e njohur për ju.…

“Dialogu dobësohet nëse Thaçi dorëhiqet, Hoti “xhuxh politik” në raport me Vuçiqin”

Nëse akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, vërtetohet dhe ai jep dorëheqje, ashtu si…