Lajme

Afër 700 qytetarë bëjnë termine për t’u testuar për Covid-19 në një klinikë private

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që edhe institucionet shëndetësore private të kryejnë teste për…

Hapi Google Maps dhe e zbuloi gruan me dashnorin

Që nga viti 2005 ekziston Google Street View i ka lehtësuar jetën të shumtëve, por…

Ky vend paralajmëron izolimin total pas rritjës së rasteve me Covid-19

Pandemia po rikthehet në shumë shtete të botës. Ky fat i keq po e ndjek…

80 vjeçari i cili nuk është larë 60 vite, a mund ta paramendoni si duket?

Disa njerëz bëjnë dush dy herë në ditë, disa të tjerë një herë e disa…

Qindra njerëz kanë vdekur nga lajmet e rreme për koronavirusin: Besonin në këto dy teori që shëronin infeksionin e virusit

Në tre muajt e parë të këtij viti, të paktën 800 njerëz në të gjithë…

Edhe kjo bën vaki: SHBA propozon ndryshimin në rregullat e dushit pas rënies së flokëve të Trump

Ankesat e presidentit amerikan për larjen e flokëve bënë që qeveria të propozojë një lehtësim…

Kryetari i kësaj komune të Kosovës zgjohet herët, e fal namazin dhe më pas shkon në punë

Kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma, padyshim se është ndër kryetarët më të veçantë…

Pamje të pazakonta: Shihni ç’të bën policia australiane për mungesë të maskës

Pasi një video e arrestimit të dhunshëm të një gruaje në rrugët e Melburn filloi…

Milot Rashica pranë kalimit te skuadra e Premierligës

Rashica tashmë po i përgatit valixhet që të largohet nga Werderi drejtë një skuadre të…

Shkelën masat në vazhdimësi, Policia mbyll 15 lokale për dy orë vetëm në këtë Komunë

Policia e Kosovës në Gjakovë në kuadër të planit operativ për ”Gatishmëri dhe reagim ndaj…