Lajme

E zë lisi, vdes një person

Një person ka vdekur, pasi është zënë nga një lis në malet e Rugovës në…

Një i plagosur në Istog, ja çfarë punon?

Dje rreth orës 16:20 në Istog një person është plagosur në rrethana misterioze. Dyshimet e…

Arrestohet një person pasi gjatë punimeve të kundërligjshme të tij një dru ra mbi viktimën dhe i mori jetën

Është arrestuar një person i dyshuar në Rugovë, pasi që i njëjti ishte duke kryer…

Infektologu kosovar vjen me një paralajmërim, tregon edhe sa mund të zgjasë pandemia Covid-19

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku…

Pamjet video, Pogradeci përmbytet në mes të verës

Ish deputeti i PD-së Klevis Balliu ka publikuar disa video ku tregohen pasojat e reshjeve…

OBSh-ja raporton rekord të rasteve ditore të koronavirusit në nivel global

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka raportuar për një rekord tjetër të rritjes së numrit të…

Nga dy testet për Covid-19, njëri del pozitiv

Bazuar në rezultatet zyrtare të IKSHPK-së, të dielën kanë dalë rezultatet e dy testeve të…

285 pacientë të pickuar deri tani nga rriqrat në këtë Komunë

Krahas pandemisë së koronavirusit, banorët e Klinës edhe këtë pranverë ballafaqohen me rrezikun e pickimit…

Kurti me porosi për shqiptarët e Maqedonisë: Votoni për ndryshimin

Ish kryeministri i Kosovës, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti përmes një video mesazhi, u ka…

ALARMANTE: Rekord i ri i rastëve të reja me Covid-19 në Kosovë

40 TË SHËRUAR DHE 216 RASTE ME COVID-19! Sot më 12 korrik 2020, në Laboratorin…