Këta janë shqiptarët që e dërguan flamurin e UÇK’së në Hagë

Sot pritet të intervistohet nga prokurori i Dhomave të Specializuara në Hagë, Presidenti i Kosovës,…

Cima feston ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjet i ka bërë

Humoristi i njohur shqiptar Rasim Thaçi, apo siç njihet nga publiku si ‘Cima’ tash e…

S’ka dasma e ndeja, Mimoza Shkodra e ka gjeturn ‘profesionin’ e ri

Mimoza Shkodra po vazhdon të jetë një këngëtare tejet e dashur për publikun shqiptar. Që…

E zë lisi, vdes një person

Një person ka vdekur, pasi është zënë nga një lis në malet e Rugovës në…

Pamje përralore nga ditëlindja e vajzës së Xhensilës dhe Besit

Pamje nga ditëlindja përrallore e vajzës së Besit dhe Xhensilës. Vajza e çiftit të estradës,…

Një i plagosur në Istog, ja çfarë punon?

Dje rreth orës 16:20 në Istog një person është plagosur në rrethana misterioze. Dyshimet e…

Ky imazh lidh kujtime të paharruar të Lules me Meden

Lulja tregon një foto, me të cilën e lidhin kujtime të paharruara. Lulja dhe Meda…

Arrestohet një person pasi gjatë punimeve të kundërligjshme të tij një dru ra mbi viktimën dhe i mori jetën

Është arrestuar një person i dyshuar në Rugovë, pasi që i njëjti ishte duke kryer…

Vdes në moshën 27 vjeçare nipi i Elvis Presleyt

Ndërron jetë në moshën 27 vjeçare nipi i Elvis Presleyt. Ka ndërruar jetë në moshën…

Infektologu kosovar vjen me një paralajmërim, tregon edhe sa mund të zgjasë pandemia Covid-19

Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku…